Kadra

Dyrektor szkoły: mgr Wiesława Kortus

Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze na kierunku edukacja wczesnoszkolna oraz Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku informatyka. Kwalifikacje z zarządzania placówkami oświatowymi. Koordynator wielu projektów Sokrates, Comenius oraz Erasmus+ od 2006 roku.

Specjalista ds. finansów: Halina Mikołajczak

Wicedyrektor szkoły: mgr inż. Mikołaj Kortus

Wychowawca klasy 5, fizyka, informatyka, technika, przyroda. Absolwent Politechniki Poznańskiej na wydziale Fizyki Technicznej i Inżynierii Materiałowej, studia magisterskie w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie na kierunku informatyka. Wieloletni członek zespołu i koordynator do spraw współpracy z zagranicą (m. in. Erasmus+, eTwinning, School Education Gateway). Koordynator informatycznych projektów szkolnych (Centrum Mistrzostwa Informatycznego, CodeWeek, Astro Pi). Administrator szkolnej strony internetowej. Biegle posługuje się językiem angielskim.

mgr Karolina Przybylska

Wychowawca klasy 2. Ukończyła Prywatny College Zawodowy w Poznaniu na kierunku bankowości. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu, na kierunku Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Następnie skończyła studia magisterskie na tej samej uczelni na kierunku: Praca z Osobami o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych. Ukończyła również studia podyplomowe z Oligofrenopedagogiki – edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Chętnie bierze udział we wszelakich kursach i szkoleniach, które mogą poszerzyć warsztat pracy. Życiowym celem jest praca z dziećmi, która daje ogromna satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. Największą nagrodą w jej pracy jest uśmiech jej uczniów. Pracując z dziećmi może każdego dnia realizować swoje pragnienie w pełnej ciepła i wyrozumiałości atmosferze. Także dziś, pełniąc funkcje wychowawcy, spełnia się w pracy z dziećmi, prowadząc zajęcia z edukacji wczesnoszkolnej. Podąża za myślą Beaty Pawlikowskiej „Nie dawaj dzieciom gwiazdki z nieba, pozwól im nauczyć się latać, wtedy zobaczą, że za tym pierwszym niebem jest następne, a im mocniej będą musiały napracować się, żeby tam dolecieć, tym większa będzie ich radość po dotarciu do celu…”

mgr Aleksandra Maćkowiak-Frencel

Wychowawca klasy 3. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła studia na kierunkach: pedagogika edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna oraz terapia pedagogiczna wraz z arteterapią. Posiada uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagoga terapeuty, posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, podejmowania i realizacji działań w ramach zespołów udzielających pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Ukończyła Kurs Arteterapii w Pracowni Psychologii i Psychoprofilaktyki w Poznaniu oraz szkolenia z zakresu pomocy psychologiczno pedagogicznej: ABC pomocy psychologiczno pedagogicznej, praca z dzieckiem wysoko wrażliwym i lękliwym, indywidualizacja pracy z uczniem, jak ciekawie i interesująco prowadzić rewalidację, uczeń autystyczny w szkole. Członek zespołu do spraw współpracy z zagranicą Erasmus+. Zawód nauczyciela wykonuje nieprzerwanie od 8 lat. W pracy z najmłodszymi opiera się na zbudowaniu atmosfery pełniej zaufania i poczucia bezpieczeństwa.

mgr Martyna Brychcy

Wychowawca klasy 1. Absolwentka jednolitych studiów magisterskich w Poznańskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych szkoleniach z zakresu pracy z dziećmi oraz wspierania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W swojej pracy kieruje się indywidualnym podejściem do ucznia, dbając o rozwijanie potencjału każdego dziecka oraz budowanie pozytywnych relacji opartych na zaufaniu i wzajemnym szacunku.

mgr Michalina Kurkowiak

Wychowawca klasy 6, język angielski, nauczyciel wspomagający w klasie 3. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika o specjalności edukacja elementarna i język angielski oraz edukacja elementarna i terapia pedagogiczna. Członek zespołu Erasmus+, którego projekty podnoszą poziom kształcenia i rozwijają współpracę między instytucjami w Europie. Liderka 2. edycji programu profilaktycznego „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej. Z Nauką Plus związana od 2020 roku.

mgr Julia Łakoma

Wychowawca klasy 8, język angielski. Absolwentka Wyższej Szkoły Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu na kierunku filologia angielska z kształceniem dla nauczycieli. Ukończyła blok szkoleniowy organizowany przez lekcję Enter, oraz uczestniczyła w szkoleniach organizowanych przez ORE, a także w webinarach doszkalajacych w zakresie nauczania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Stosuje innowacyjne i kreatywne metody w nauczaniu języka obcego, min: gry i zabawy językowe, zastosowanie TIK, techniki teatralne, grupowe projekty. Nauczyciel stosuje głównie metodę Content and Language Integrated Learning (CLIL). Język angielski to nie tylko przedmiot szkolny, ale przede wszystkim pasja i klucz do sukcesu. W nauczaniu kieruje się mottem „Znajomość jednego języka stawia cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają wszystkie drzwi na twojej drodze.”

mgr Dorota Adam

Język polski. Ukończyła filologię polską na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także studia podyplomowe z historii na Wydziale Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe w zakresie nauczania wiedzy o społeczeństwie i wychowania do życia w rodzinie w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Od 2006 roku nieprzerwanie pracuje jako nauczyciel i wychowawca w Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim. Z Niepubliczną Szkołą Podstawową związana jest od roku 2019. Praca z dziećmi i młodzieżą daje jej ogromną satysfakcję i codziennie przynosi nowe doświadczenia. Niezwykle istotne jest dla niej kształtowanie w uczniach postawy samodzielności i wiary w własne możliwości. W wolnym czasie uwielbia zaczytać się w dobrej książce lub obejrzeć film. 

mgr Marek Mokrzyński

Matematyka. Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na kierunku Finanse i Rachunkowość. Korepetytor matematyki od 2018 roku z wieloma sukcesami na koncie. Zawsze dąży do tego by matematyka zwaną królową nauk nie była skomplikowana tylko maksymalnie prosta, a przy tym przyjemna. Wychowawca klasy 7.

mgr Agnieszka Ratajczak

Nauczyciel wychowania fizycznego oraz wychowawca klasy IV. Ukończyła Akademię Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu, zdobywając wykształcenie pedagogiczne ze specjalizacją w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz tytuł magistra wychowania fizycznego. Posiada również kwalifikacje z oligofrenopedagogiki, uzyskane podczas studiów podyplomowych, które przygotowały ją do pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. W 2020 roku awansowała na stopień nauczyciela mianowanego. Budowanie pewności siebie u uczniów, wspieranie ich w pokonywaniu wyzwań oraz zaszczepianie pozytywnego podejścia do sportu to istotne aspekty jej pracy.

Izabela Wróbel

Język hiszpański. Ukończyła Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku filologia hiszpańska. Związana z tym językiem od lat dziecięcych. Po studiach kilka lat mieszkała w Madrycie i doskonaliła swoje umiejętności na jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie – Alcala de Henares. Tłumacz języka hiszpańskiego, a także korepetytor.

mgr Anna Tobys

Nauczyciel z wieloletnim stażem pracy nieprzerwanie od 1983r., a także z wieloma osiągnięciami w konkursach międzyszkolnych, gminnych i powiatowych. Koordynator wielu działań związanych z bezpieczeństwem. Nauczyciel ukończył Liceum Ogólnokształcące im Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wlkp. o profilu matematyczno- fizycznym, ukończone Studium Policealne – Ekonomia i organizacja przedsiębiorstw. Absolwentka kilku wyższych uczelni: Studium Nauczycielskie im. St. Jachowicza w Poznaniu specjalność nauczanie początkowe, Studia Wyższe magisterskie na kierunku Pedagogika – Uniwersytet A. Mickiewicz w Poznaniu, Studia podyplomowe w zakresie Technika z wychowaniem komunikacyjnym na Politechnice Poznańskiej, Studia podyplomowe w zakresie Plastyka, Muzyka i Wiedza o kulturze, Przysposobienie Obronne i Edukacja dla Bezpieczeństwa w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, Studia podyplomowe w zakresie Bibliotekarstwa w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego Wrocław. Nauczyciel, który posiada wiele zakończonych kursów np. Koordynator bezpieczeństwa placówek edukacji i kultury, a także bezpieczeństwa, kierownik wycieczek szkolnych, kurs do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy, kurs origami i wiele innych.

Joanna Chybowska

Nauczyciel wspomagający w klasie 1. Absolwentka Akademii Nauk Stosowanych im. Mieszka I w Poznaniu na kierunku Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z terapią pedagogiczną. Dysponuje rzetelnym i wszechstronnym przygotowaniem teoretycznym w zakresie m.in. pedagogiki, psychologii, socjologii, etyki oraz obszarów związanych ze studiowaną specjalnością, takich jak np. pomoc społeczna, techniki socjoterapeutyczne, terapia pedagogiczna.

mgr Karolina Garcon

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła studia na kierunkach: edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz edukacja elementarna i terapia pedagogiczna. Charakteryzuje się wszechstronną wiedzą z zakresu psychologii, pedagogiki oraz metod rehabilitacji. Jej podejście do uczniów opiera się na indywidualnym wsparciu, dostosowanym do ich potrzeb i możliwości. Dąży do integracji uczniów z niepełnosprawnościami w życie społeczne, angażując ich w różnorodne aktywności i wspierając ich. Ukończyła również Poznańską Akademię Medyczną im. Księcia mieszka I w Poznaniu na kierunku: dydaktyka języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego na kierunku: nauczanie przyrody. Dzięki swojemu doświadczeniu od 8 lat z różnymi grupami wiekowymi oraz znajomości aktualnych trendów w edukacji jest w stanie dostosować metody nauczania do indywidualnych potrzeb każdego ucznia, co czyni ją wartościowym członkiem zespołu edukacyjnego. Nauczyciel zajęć rewalidacyjnych i korekcyjno-kompensacyjnych oraz nauczyciel współorganizujący kształcenie w klasie 5.

mgr Lidia Szwechłowicz

Język polski

mgr Paulina Szeszuła

Język polski

mgr Roman Szwechłowicz

Historia, WOS

mgr Łukasz Cyrulewski

Religia

mgr Krystyna Flisiewicz

Geografia, Biologia

mgr Magdalena Michalska

Nauczyciel współorganizujący zajęcia w klasie 1

Dobrosława Piaskowska

Nauczyciel wspomagający w klasie 1

Maria Brychcy

Nauczyciel współorganizujący zajęcia w klasie 4

mgr Lidia Słocińska

Nauczyciel współorganizujący zajęcia w klasie 5

mgr Janusz Darmonos – Muzyka

ks. Przemysław Sobol – Religia

mgr Anna Ziółkowska – Chemia

mgr Natalia Choczaj – Język niemiecki

Pomoc psychologiczno pedagogiczna:

mgr Dorota Pajchrowska

Pedagog specjalny

mgr Aleksandra Maćkowiak-Frencel

Pedagog szkolny

mgr Justyna Zientak

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Logopeda z 14 – letnim doświadczeniem zawodowym.

mgr Jakub Kaczmarek

Fizjoterapeuta, pedagog certyfikowany, terapeuta integracji sensorycznej, Ndt bobath, PNF, CME Medek oraz terapia ręki. Zajmuje się prowadzeniem zajęć rozwijających ruchowo i likwidacją zaburzeń sensorycznych i usprawnianiem funkcji poznawczych.

 

Anna Frys

Psycholog i terapeuta szkolny

Skip to content